Krmiva koně kondice

Stáj: Popelka Hvozd, kůň: Mandarino

Krmiva koně kondice

Stáj: Srubovka, kůň: Tomis

Potřebujete zlepšit kondici svého koně?

Chcete větší osvalení určité partie vašeho koně (zádi, hřbetu, krku, plece)?

Máte problém nasvalit svého koně při poctivém pravidelném tréninku?

Pracujete se svým koněm ve střední až těžké zátěži?

Hubne vám kůň při velkém zatížení?

Potí se vám kůň velmi brzy a hodně s bílou pěnou?

Chcete do 3 měsíců odstranit "lezoucí" žebra a zlepšit kondici vašeho koně?

Požadujete si udržet stávající nasvalenou kondici koně i během zranění, nebo klidového období?

 

Pokud jste si alespoň na 1 otázku odpověděli ANO, tak vám můžeme nabídnout varianty řešení.

 

Doplňková Th krmiva kondice pomáhají optimalizovat přísun vysoce stravitelných živin v požadovaných poměrech vašemu koni. K těmto krmivům se zkrmuje oves (nebo ječmen, kukuřice u koní citlivých na oves).

Často se setkáváme s problémem výživy, kdy chovatel a trenér používají osvědčené metody tréninku a dobré výživy granulemi, ale na některém koni to stále nejde poznat i po několika měsících pravidelné poctivé práce.

Chyba není v trenérovi, způsobu tréninku, chybném obsahu živin v krmivu, ale může to být způsobeno odlišnými potřebami koně na jednotlivé poměry živin a jejich stravitelnost. To, že zkrmujete dobré krmivo, že má kůň "všechny a dostatek" živin v trávicím traktu ještě neznamená, že všechny tyto živiny využije. To, že se tyto živiny dostanou do krevního řečiště v tenkém střevě (tzv. stravitelnost) je velmi důležitý faktor. Některé živiny mají stravitelnost 80-90 %, jiné pouze 10 %. Tím, že se živiny dostanou do krve, máte velmi velkou šanci, že se i zabudují do místa potřeby (tzv. metabolická využitelnost), třeba do svalů.

A právě v tomto bodu se Th krmiva výrazně odlišují od všech dobrých a velmi dobrých krmiv, jelikož používá jiný způsob transportu živin nízkomolekulární povahy do krevního řečiště s vysokou stravitelností a vysokou metabolickou využitelností. Tento transport některých živin má nízkou spotřebu energie na záchovu, je využíván také v humání výživě. Má vysokou bezpečnost, kvalitu, čistotu. Zkrmují se velmi nízké dávky určitých živin, které jsou velmi drahé, ale v konečném důsledku levnější, než nejlevnější anorganické živiny.

Na začátku změny krmiva by jste měli dodržet základní zootechnické pravidlo - postupný přechod z jednoho typu krmiva na jiný, alespoň ve 3 až 5 denním období. Platí to pro všechny krmiva - změna z pastvy na seno a naopak, taktéž pro změnu "jádra" a granulí.

Je to pro zdraví vašeho koně vždy důležité a bezpečné, vyvarujete se tak riziku vzniku kolik nebo zdravotních poruch. Pro tuto aklimatizaci v rámci jadrných krmiv nebo granulí je nejvhodnější krmivo Th Parkur zátěž.

Rovněž pro zlepšení nasvalení, kondice a výkonu je toto krmivo vhodné pro většinu koní.

Při odpočinkovém režimu po sezóně, při zranění je vhodný jiný typ - Th Parkur zimní.

Dostihové koně je nejlépe vhodné 7-14 dnů aklimatizovat na Th Parkur zátěž a teprve pak přejít na Th Dostih zátěž.

Th Dostih zimní je vhodný jako udržovací krmivo po sezoně, na zachování dosažené kondice a osvalení v období s nižším objemem práce, případně po dostihu v regeneračním období.

 

Th krmiva pro koně - blíž přírodě.